חשיבות היום גיבוש לעובדים

כיום כבר ברור לכל מעסיק כי ההון האנושי לא פחות חשוב מן ההון הכלכלי או הריווחי אלא יתרה מכך ידוע לכל כי השקעה בהון האנושי יכולה באופן ודאי להגדיל את התוצר והרווח הכלכלי. כך הופכים ימי הגיבוש לחוויה מהנה לעובדים והשקעה בטוחה למעבידים.

מהם ימי גיבוש לעובדים?

ימי גיבוש לעובדים הינם ימים מיוחדים,  ימים המיועדים לפעילות מהנה ושונה באווירה אחרת ושונה ממקום העבודה. מטרת ימי גיבוש אלו ליצור אווירה משוחררת של הנאה, כיף וגיבוש בין העובדים. בימים אלו נוצרות חברויות והיחסים בין העובדים הופכים עמוקים יותר. בזכות זאת, האווירה במקום העבודה הופכת נעימה יותר. ביום זה מרגישים העובדים כי למנהלים מ"למעלה" איכפת מהם כבני אדם ולא רק כעובדי החברה ובכך מתחזקת תחושת הלויאליות שלהם לחברה והמוטיבציה לעבוד בה גדלה. כמו כן, מחזקים ימי הגיבוש את רמת התקשורת בין העובדים ובכך משפרים את איכות עבודתם.

היתרונות של ימי גיבוש לעובדים

  • חוויה מהנה- ימי גיבוש לעובדים מוציאים את העובדים מהשגרה וגורמים לצוות העובדים לחוות יום של כיף, שיחרור והנאה שכולו מיועד רק להם. ימים אלו יוצרים חוויות משותפות לעובדים ולהנהלה מעלים חיוך על פני העובדים וזיכרונות כיפים שנשארים לאורך זמן.

  • יצירת קשרים- ביום יום העובדים מתקשרים האחד עם השני בעיקר בעזרת המייל והטלפון- יתרון שמייעל את העבודה. אולם בתקשורת מסוג זה טמון גם חיסרון בולט והוא חוסר התקשורת הבין אישית. חסרון בתקשורת בין אישית עלול להוביל לתחושה של ניכור ויחסים "מכניים" בין העובדים. ימי גיבוש לעובדים שמים דגש גדול על שיפור התקשורת הבין אישית בין העובדים בעזרת משימות שונות הדורשות שיתוף פעולה. כך ניתן להסיר מחסומי תקשורת העלולים לפגוע בעבודת הצוות הבין אירגונית.  בנוסף לכך, בחברות רבות במהלך השנה ישנם שינויים ארגוניים הכוללים העברת אנשים מתפקיד כזה למחלקה אחרת, קליטת עובדים חדשים וכו', לכן חשוב לקיים את ימי הגיבוש לעובדים ולחשוף את האנשים אחד לשני וליצור פלטפורמה של פעילת משותפת להיכרות ולעזרה הדדית.

  • התייעלות החברה- מחקרים רבים מצאו כי ככל ששיתוף הפעולה והקשר בין העובדים חזק יותר כך הם מגיעים לרמת ביצוע גבוהה יותר בעבודה. במסגרת יום הגיבוש מקבלים העובדים מטלות כיפיות ונדרשים לעבוד בשיתוף פעולה כגון משחק "חפש את האוצר", כתבי חידה שונים, תחרויות היתוליות וכו', עמידה משותפת במשימות ותרומת כל עובד להצלחת הקבוצה, תורמים משמעותית לתקשורת בין העובדים ומיישמים זאת במקום העבודה.

  • הטמעת ערכי החברה – ביום גיבוש לעובדים זאת ההזדמנות של ההנהלה להטמיע ערכי חברה דרך מסרים בקונספט האירוע, משחקים, סדנאות, הרצאות וכו'. חשוב שתהיה שפה אחידה בחברה, קוד גנטי שמאפיין את החברה ובכך ליצור זיקה בין העובדים לחברה או למפעל.

לסיכום, ימי גיבוש לעובדים יכולים לעזור ביצירת קשרים עמוקים יותר בין העובדים אחד עם השני , לבין העובדים  וההנהלה, בין העובדים החדשים לבין העובדים הוותיקים, עובד מרגיש שההנהלה משקיעה בו ורוצה בו בארגון לכן הרבה יותר קל לו לתרום להצלחת הצוות והמחלקה ולעמוד ביעדים שהוגדרו ע"י הנהלת החברה. ימי הגיבוש לעובדים תורמים לגיבוש העובדים ונוטעים בעובדים אנרגיות חיוביות  ע"י יצירת חוויות משותפות לעובדים ולהנהלה , העובדים מרגישים לויאליות למקום העבודה ובכך תורמים להצלחת החברה.

לסוזן שלנו,ברצוננו להודות לך על יומיים נפלאים, יומיים של כיף חווייתי, גיבוש וסתלבט! תודה על הרגישות לכל עובד ועובד ועל היחס הנפלא, תודה על הפינוקים וההפתעות הבלתי פוסקות! דאגת לכל הפרטים עד הקטנים ביותר… אין ספק, התאווררנו וכייפנו!!! 

באהבה רבה צוות "רהיטי יראון"

מוזמנים להתקשר על כל שאלה

050-8815115 סוזן בר